Movies
Ratings
247
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
Be With YouRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 3.0
School of RockRated ★ 4.0
Modern TimesRated ★ 4.0
ChicagoRated ★ 3.0
The King of MasksRated ★ 3.0
Dances with WolvesRated ★ 4.0
The Big BlueRated ★ 4.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
In the Mood for LoveRated ★ 3.0
The ShiningRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 4.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.5
The UnforgivenRated ★ 3.5
The Fifth ElementRated ★ 3.0
The NeighborsRated ★ 2.5
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 2.5
Minority ReportRated ★ 4.0
DerangedRated ★ 3.0