Movies
Ratings
50
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
DinosaurRated ★ 3.5
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
X-Men Origins: WolverineRated ★ 4.0
Lars and the Real GirlRated ★ 3.0- Sex Is Zero 2Rated ★ 4.0
The Bride with White HairRated ★ 2.5
LeonRated ★ 2.5
AvatarRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
Forrest GumpRated ★ 5.0- NightmareRated ★ 3.0
GravityRated ★ 3.5
The MatrixRated ★ 4.0
A History of ViolenceRated ★ 2.0
The Towering InfernoRated ★ 2.5
LovelaceRated ★ 2.5
Warm BodiesRated ★ 4.0
My Dear DesperadoRated ★ 2.5
True GritRated ★ 2.5