Movies
Ratings
314
WhiplashRated ★ 4.5- Mr. Gam's VictoryRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
Venus TalkRated ★ 2.0
Big Hero 6Rated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 4.5
The ConjuringRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.0
Bicentennial ManRated ★ 4.5
The Bourne UltimatumRated ★ 3.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
Despicable Me 2Rated ★ 3.5
SkyfallRated ★ 5.0
HerRated ★ 4.5
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
ObsessedRated ★ 1.5
My Love, My BrideRated ★ 3.5
Tazza: The Hidden CardRated ★ 1.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 5.0