Movies
Ratings
29
The SuspectRated ★ 5.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 5.0
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 5.0
My Lucky StarsRated ★ 5.0
Thread of LiesRated ★ 5.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
One on OneRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
I Saw the DevilRated ★ 0.5
Begin AgainRated ★ 1.0
Love, RosieRated ★ 1.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.0
Belle & SebastianRated ★ 5.0
True LiesRated ★ 4.0