Movies
Ratings
21
Cries and WhispersRated ★ 5.0
Ice Age: Continental DriftRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
UnbowedRated ★ 5.0
The Lion KingRated ★ 5.0
My Lucky StarsRated ★ 5.0
Kung Fu HustleRated ★ 5.0
The Bride with White Hair 2Rated ★ 4.5
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 5.0
Tom at the FarmRated ★ 4.5
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 5.0
FrozenRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 5.0
The IslandRated ★ 5.0
School of RockRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0