Movies
Ratings
46
Saving Private RyanRated ★ 5.0
A Tale of Two SistersRated ★ 3.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
The HandmaidenRated ★ 4.0
The Yellow SeaRated ★ 5.0
3 IdiotsRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 4.0
Inside MenRated ★ 3.5
The AttorneyRated ★ 4.0
SunnyRated ★ 3.0
New WorldRated ★ 4.0
The WailingRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 5.0
BreathlessRated ★ 5.0
Bleak NightRated ★ 4.5
Captain PhillipsRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0