Movies
Ratings
22
August RushRated ★ 5.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
Life of PiRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 3.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 5.0
Tazza: The Hidden CardRated ★ 3.0
Les MisérablesRated ★ 4.0
Mission: Impossible - Ghost ProtocolRated ★ 5.0
The ConjuringRated ★ 5.0
HerRated ★ 5.0
The Face ReaderRated ★ 3.0
Edge of TomorrowRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
The AttorneyRated ★ 2.0
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 2.5
Guardians of the GalaxyRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 3.0
Ode to My FatherRated ★ 3.0