Movies
Ratings
207
Begin AgainRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 4.5
American SniperRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 5.0
Song for MarionRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
The Yellow SeaRated ★ 3.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
Detective K: Secret of Virtuous WidowRated ★ 3.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.0
The Face ReaderRated ★ 3.5
The Bucket ListRated ★ 4.5
Resident Evil: RetributionRated ★ 3.0
Night at the MuseumRated ★ 4.0
X-Men: Days of Future PastRated ★ 3.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
UpRated ★ 4.0