Movies
Ratings
21
Lazy hitchhikers' tour de europeRated ★ 5.0
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.0
School of RockRated ★ 4.5
28 Days LaterRated ★ 2.5
The Dark KnightRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
50 First DatesRated ★ 3.5
The IntouchablesRated ★ 3.5
Mission: ImpossibleRated ★ 4.0
TransformersRated ★ 4.0
Live Free or Die HardRated ★ 3.5
War of the ArrowsRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 2.5
The MatrixRated ★ 4.0
The Berlin FileRated ★ 2.5
Toy StoryRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 3.5
Pride & PrejudiceRated ★ 3.5
TitanicRated ★ 4.5