Movies
Ratings
776
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 4.0
The Huntsman: Winter's WarRated ★ 2.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 3.5
The IllusionistRated ★ 3.5
Into the WoodsRated ★ 2.0
MinionsRated ★ 2.5
My Scary GirlRated ★ 3.0
Monsters UniversityRated ★ 4.0
The Kids Are All RightRated ★ 3.5
Moulin Rouge!Rated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.5
Scent of a WomanRated ★ 4.5
The Green MileRated ★ 4.0
The ExorcistRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5