Movies
Ratings
46
Last HolidayRated ★ 5.0
The Bucket ListRated ★ 5.0
Furiosa: A Mad Max SagaRated ★ 3.5
Dune: Part TwoRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 5.0
After YangRated ★ 5.0
SoulRated ★ 5.0
About TimeRated ★ 5.0
There Will Be BloodRated ★ 4.5
Yi YiRated ★ 3.0
MelancholiaRated ★ 3.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
Before SunriseRated ★ 5.0
WALL-ERated ★ 5.0
The PianistRated ★ 5.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.5
Being John MalkovichRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0