Movies
Ratings
320
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.0- As the Gods WillRated ★ 2.0
Life of PiRated ★ 4.5
Man of SteelRated ★ 3.5
The NotebookRated ★ 4.5
Man in LoveRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
OldboyRated ★ 4.0
PaddingtonRated ★ 3.5
Seventh SonRated ★ 2.0
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
John WickRated ★ 3.5
The PrestigeRated ★ 4.5
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanRated ★ 3.0
My Little BrideRated ★ 2.0
No Country for Old MenRated ★ 4.0
StokerRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Jack the Giant SlayerRated ★ 3.0