Movies
Ratings
707 Annabelle: CreationRated ★ 2.5 Annabelle: CreationRated ★ 2.5
 Fight ClubRated ★ 4.0 Fight ClubRated ★ 4.0
 Kill Your DarlingsRated ★ 4.0 Kill Your DarlingsRated ★ 4.0
 Peppermint CandyRated ★ 4.0 Peppermint CandyRated ★ 4.0
 The Lego MovieRated ★ 2.0 The Lego MovieRated ★ 2.0
 My Annoying BrotherRated ★ 3.5 My Annoying BrotherRated ★ 3.5
 V for VendettaRated ★ 3.0 V for VendettaRated ★ 3.0
 Man in LoveRated ★ 3.5 Man in LoveRated ★ 3.5
 Romeo + JulietRated ★ 4.5 Romeo + JulietRated ★ 4.5
 The KingRated ★ 3.5 The KingRated ★ 3.5
 The Battleship IslandRated ★ 3.5 The Battleship IslandRated ★ 3.5
 Spirits' HomecomingRated ★ 3.0 Spirits' HomecomingRated ★ 3.0
 OkjaRated ★ 3.5 OkjaRated ★ 3.5
 Confidential AssignmentRated ★ 3.0 Confidential AssignmentRated ★ 3.0
 Don't BreatheRated ★ 3.0 Don't BreatheRated ★ 3.0
 The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.5 The Phantom of the Opera at the Royal Albert HallRated ★ 4.5
 My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.0 My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 3.0
 Anarchist from ColonyRated ★ 3.5 Anarchist from ColonyRated ★ 3.5
 Blade Runner 2049Rated ★ 4.0 Blade Runner 2049Rated ★ 4.0
 War for the Planet of the ApesRated ★ 4.0 War for the Planet of the ApesRated ★ 4.0