Movies
Ratings
71
Vanilla SkyRated ★ 5.0
BoyhoodRated ★ 4.5
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 5.0
You Are the Apple of My EyeRated ★ 4.0
Finding NemoRated ★ 4.0
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
HerRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 4.5
The ThievesRated ★ 4.0
Toy StoryRated ★ 4.5
The IntouchablesRated ★ 3.5
UpRated ★ 5.0
The Way HomeRated ★ 4.0
The Devil Wears PradaRated ★ 3.5