Movies
Ratings
197
Lost In LoveRated ★ 4.0
ShineRated ★ 3.5- Sex Is Zero 2Rated ★ 2.5
FailanRated ★ 4.0
When Harry Met Sally...Rated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 3.0
Cold MountainRated ★ 3.5
Big Hero 6Rated ★ 3.0
CasablancaRated ★ 4.0
The Motorcycle DiariesRated ★ 3.0
Bagdad CafeRated ★ 4.5
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
The Big SwindleRated ★ 2.5
Rocky BalboaRated ★ 2.0
The King and IRated ★ 4.0
Cinderella ManRated ★ 3.5
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.5
Spring, Summer, Fall, Winter... and SpringRated ★ 3.5- Les MisérablesRated ★ 3.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 3.5