Movies
Ratings
42
TitanicRated ★ 4.0
Breakfast at Tiffany'sRated ★ 4.0
The Terror LiveRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 4.0
Fantastic FourRated ★ 3.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
Le Grand ChefRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Tears of the SunRated ★ 4.0
The ConcubineRated ★ 4.0
200 Pounds BeautyRated ★ 3.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
Schindler's ListRated ★ 5.0
Hi! Dharma!Rated ★ 3.0
Cruel IntentionsRated ★ 3.0
Mutt BoyRated ★ 3.0
BattleshipRated ★ 3.0
The Usual SuspectsRated ★ 5.0