Movies
Ratings
278
Mrs. DoubtfireRated ★ 5.0
Back to the FutureRated ★ 5.0
DunkirkRated ★ 1.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 3.5
1987: When the Day ComesRated ★ 2.5
Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.0
21Rated ★ 2.5
Police StoryRated ★ 4.0
Men in BlackRated ★ 5.0
The MummyRated ★ 4.5
Ocean's TwelveRated ★ 3.5
Porco RossoRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 4.0
WaterworldRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
The King's SpeechRated ★ 3.5
Inside OutRated ★ 4.0
Kung Fu PandaRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIIRated ★ 5.0