Movies
Ratings
1301
PersepolisRated ★ 3.0
The Last EmperorRated ★ 4.0
My Own Private IdahoRated ★ 4.0
VertigoRated ★ 3.0- The Star Wars Trilogy Special EditionRated ★ 4.0
Au Revoir les EnfantsRated ★ 3.0
Jules and JimRated ★ 3.0
For Whom the Bell TollsRated ★ 3.0
Taxi DriverRated ★ 4.0
What's Eating Gilbert GrapeRated ★ 4.0
Annie HallRated ★ 4.0
WunderkinderRated ★ 4.0
Paris, je t'aimeRated ★ 5.0
Fried Green TomatoesRated ★ 4.0
The Royal TenenbaumsRated ★ 3.0
Leaving Las VegasRated ★ 5.0
The PostmanRated ★ 4.0
The Eighth DayRated ★ 4.0
The Diving Bell and the ButterflyRated ★ 4.0
The Great EscapeRated ★ 4.0