Movies
Ratings
252
October SkyRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
National TreasureRated ★ 5.0
OrphanRated ★ 4.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 4.0
MetropolisRated ★ 3.0
Time Traveller: The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.5
Batman BeginsRated ★ 4.0
Prince of Persia: The Sands of TimeRated ★ 4.0
The Mummy ReturnsRated ★ 4.0
Spider-Man 3Rated ★ 4.0
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal SkullRated ★ 5.0
The Spiderwick ChroniclesRated ★ 4.0
A Chinese Ghost StoryRated ★ 4.5
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 4.5
LimitlessRated ★ 5.0
V for VendettaRated ★ 5.0
SunshineRated ★ 4.0