Movies
Ratings
378
TransformersRated ★ 4.0
Macross: Do You Remember Love?Rated ★ 4.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 4.5
Batman BeginsRated ★ 4.0
The TerminalRated ★ 4.0
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 3.5
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
ContactRated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.5
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing ManRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
PsychoRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 4.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 3.5
Minority ReportRated ★ 5.0
Farewell My ConcubineRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 4.0
Monsters, Inc.Rated ★ 4.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.0