Movies
Ratings
740
PsychoRated ★ 3.0
VertigoRated ★ 3.5
12th Assistant DeaconRated ★ 3.5
VenomRated ★ 1.5
Un Chien AndalouRated ★ 1.5- SafeRated ★ 3.0
Citizen KaneRated ★ 1.5- ForestRated ★ 3.0
Don't Step Out of the HouseRated ★ 3.5- Can I Borrow a LightRated ★ 3.0
The Sound of MusicRated ★ 2.5
Modern TimesRated ★ 3.5
Monsters, Inc.Rated ★ 3.5
The Hunger Games: Catching FireRated ★ 1.5
Doctor StrangeRated ★ 1.5
Harry Potter and the Deathly Hallows Part IIRated ★ 2.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 2.0
The Arrival of a Train at La CiotatRated ★ 5.0
Where is my DVD?Rated ★ 1.5
Finding NemoRated ★ 2.5