Movies
Ratings
290
Indie Game: The MovieRated ★ 5.0
RoboCopRated ★ 5.0
Pump up the VolumeRated ★ 4.0
The RecruitRated ★ 3.0
AmadeusRated ★ 5.0
The OmenRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
The Legend of the SwordsmanRated ★ 4.0
X-Men: First ClassRated ★ 5.0
The Matrix RevolutionsRated ★ 3.0
Mobile Suit Gundam: Char's CounterattackRated ★ 5.0
Berserk: The Golden Age Arc 3 - The AdventRated ★ 5.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 4.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 5.0
La StradaRated ★ 4.0
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 5.0
Once a ThiefRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0