Movies
Ratings
148
The Princess DiariesRated ★ 5.0
Ella EnchantedRated ★ 3.0
The Princess Diaries 2: Royal EngagementRated ★ 5.0
The Devil Wears PradaRated ★ 4.5
Becoming JaneRated ★ 4.0
Bride WarsRated ★ 2.5
Love & Other DrugsRated ★ 3.5
SerenityRated ★ 3.5
Alice Through the Looking GlassRated ★ 3.5
Ocean's EightRated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 2.5
Exodus: Gods and KingsRated ★ 3.0
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesRated ★ 4.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Taken 3Rated ★ 3.5
Detective K: Secret of the Lost IslandRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 3.5
TwentyRated ★ 3.0
Salut d’AmourRated ★ 3.5
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0