Movies
Ratings
145
V for VendettaRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 3.5
ZootopiaRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 5.0
Rise of the GuardiansRated ★ 3.5
Corpse BrideRated ★ 5.0
Cloudy with a Chance of MeatballsRated ★ 4.0
EquilibriumRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.5
The TerminatorRated ★ 4.5
X2: X-Men UnitedRated ★ 4.5
How to Train Your DragonRated ★ 4.5
Pirates of the Caribbean: At World's EndRated ★ 4.0
The CroodsRated ★ 4.0
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 3.5
Joint Security AreaRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.0