Movies
Ratings
160
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.0
The Bourne SupremacyRated ★ 4.0
True LiesRated ★ 3.0
Gloomy SundayRated ★ 4.5
Berserk: The Golden Age Arc 1 - The Egg of the KingRated ★ 4.5
Dangerous LiaisonsRated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.0
Dead Man WalkingRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 4.0
CasablancaRated ★ 4.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
The Name of the RoseRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.0
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Conspiracy TheoryRated ★ 4.0
Save the Green Planet!Rated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The FugitiveRated ★ 4.5