Movies
Ratings
57
TitanicRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
Tidal WaveRated ★ 3.0
The Gifted HandsRated ★ 3.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
The HangoverRated ★ 3.0
Notting HillRated ★ 4.0
MasqueradeRated ★ 4.0
Star Trek: Into DarknessRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 3.0
SkyfallRated ★ 4.0
5 Centimeters Per SecondRated ★ 4.0
Cast AwayRated ★ 4.0
Wolf ChildrenRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 3.0
Guns & TalksRated ★ 3.0