Movies
Ratings
227 Spider-Man: HomecomingRated ★ 0.5 Spider-Man: HomecomingRated ★ 0.5
 Citizen KaneRated ★ 5.0 Citizen KaneRated ★ 5.0
 EscapeRated ★ 4.5 EscapeRated ★ 4.5
 The Late George ApleyRated ★ 3.5 The Late George ApleyRated ★ 3.5
 Carol For Another ChristmasRated ★ 4.0 Carol For Another ChristmasRated ★ 4.0
 Somewhere in the NightRated ★ 3.5 Somewhere in the NightRated ★ 3.5
 People Will TalkRated ★ 3.5 People Will TalkRated ★ 3.5
 No Way OutRated ★ 4.0 No Way OutRated ★ 4.0
 The Quiet AmericanRated ★ 4.0 The Quiet AmericanRated ★ 4.0
 DragonwyckRated ★ 3.5 DragonwyckRated ★ 3.5
 There Was a Crooked Man...Rated ★ 4.0 There Was a Crooked Man...Rated ★ 4.0
 House of StrangersRated ★ 4.0 House of StrangersRated ★ 4.0
 5 FingersRated ★ 4.5 5 FingersRated ★ 4.5
 The Barefoot ContessaRated ★ 4.0 The Barefoot ContessaRated ★ 4.0
 A Letter to Three WivesRated ★ 4.0 A Letter to Three WivesRated ★ 4.0
 Julius CaesarRated ★ 4.0 Julius CaesarRated ★ 4.0
 The Ghost and Mrs. MuirRated ★ 4.0 The Ghost and Mrs. MuirRated ★ 4.0
 Guys and DollsRated ★ 4.5 Guys and DollsRated ★ 4.5
 CleopatraRated ★ 4.0 CleopatraRated ★ 4.0
 Suddenly, Last SummerRated ★ 4.0 Suddenly, Last SummerRated ★ 4.0