Movies
Ratings
35
The Truman ShowRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
Cold EyesRated ★ 0.5- WishRated ★ 2.0
Woochi : The Demon SlayerRated ★ 2.5
August RushRated ★ 3.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
ThorRated ★ 2.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
LucyRated ★ 3.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 3.5
Star TrekRated ★ 2.5
Life of PiRated ★ 2.5
HerRated ★ 4.0
The UnjustRated ★ 3.0
LeonRated ★ 4.0
TroyRated ★ 2.5
The Face ReaderRated ★ 2.5
Les MisérablesRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 4.0