Movies
Ratings
96
To Catch a Virgin GhostRated ★ 5.0
Blood RainRated ★ 4.0
My Scary GirlRated ★ 4.0
Murder, Take OneRated ★ 4.5
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0- SpliceRated ★ 3.0
MotherRated ★ 3.5
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Book of EliRated ★ 4.0
The Day the Earth Stood StillRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 4.5
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
HitmanRated ★ 4.0
Upside DownRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 3.0
TRON: LegacyRated ★ 4.0
Wild CardRated ★ 4.0
DivergentRated ★ 4.0
The Matrix ReloadedRated ★ 4.0