Movies
Ratings
20
I Killed My MotherRated ★ 3.0
Sin CityRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 5.0
The PianistRated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Laurence AnywaysRated ★ 5.0
Anna KareninaRated ★ 5.0
Moonrise KingdomRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
HerRated ★ 4.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
Tazza: The High RollersRated ★ 5.0
MasqueradeRated ★ 4.5
SunnyRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 5.0
Toy StoryRated ★ 5.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0