Movies
Ratings
31
Van Gogh: Painted with WordsRated ★ 4.5
12 Years a SlaveRated ★ 4.0
The Classified FileRated ★ 4.5
The Great GatsbyRated ★ 3.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0
Midnight in ParisRated ★ 3.0
CarolRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
The Imitation GameRated ★ 5.0
HerRated ★ 3.5
Les MisérablesRated ★ 5.0
Dongju: The Portrait of a PoetRated ★ 2.0
FrozenRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
TakenRated ★ 3.5
The InternRated ★ 5.0
Infernal AffairsRated ★ 4.0
The Bourne LegacyRated ★ 3.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0