Movies
Ratings
433
1987: When the Day ComesRated ★ 5.0
The OutlawsRated ★ 4.0
I Can SpeakRated ★ 4.0- The Reservoir GameRated ★ 4.5
A Taxi DriverRated ★ 4.5
DunkirkRated ★ 4.5
OasisRated ★ 5.0
Heavenly ForestRated ★ 3.5
Jurassic WorldRated ★ 3.5
Jurassic ParkRated ★ 4.0
Kamikaze GirlsRated ★ 3.0
Going by the BookRated ★ 3.0
Confession of MurderRated ★ 3.0
The PiperRated ★ 2.5
Transformers: Revenge of the FallenRated ★ 3.5
The Handsome SuitRated ★ 3.5
Miss Peregrine's Home for Peculiar ChildrenRated ★ 4.0
Moulin Rouge!Rated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
Farewell My ConcubineRated ★ 5.0