Movies
Ratings
415
HugoRated ★ 4.5
Life of PiRated ★ 4.0
Stranger Than FictionRated ★ 4.5
Napoleon DynamiteRated ★ 4.5
The Constant GardenerRated ★ 4.5
Fantastic PlanetRated ★ 4.0
TekkonkinkreetRated ★ 4.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
Frances HaRated ★ 4.0
The Theory of EverythingRated ★ 3.5
I Am LoveRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
The InterviewRated ★ 1.5
PaprikaRated ★ 4.0
Seeking a Friend for the End of the WorldRated ★ 5.0
Battle Royale II: RequiemRated ★ 0.5
Surf's UpRated ★ 3.5
Home on the RangeRated ★ 3.0
Happy Feet TwoRated ★ 3.5