Movies
Ratings
63
FriendRated ★ 3.0
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 3.0
Nausicaä of the Valley of the WindRated ★ 5.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
Good Will HuntingRated ★ 3.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 5.0
BraveheartRated ★ 3.0
GladiatorRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.0
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 4.0
MementoRated ★ 4.0
Raiders of the Lost ArkRated ★ 5.0
The Usual SuspectsRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 5.0
300Rated ★ 4.0
IdentityRated ★ 5.0
SunflowerRated ★ 4.0