Movies
Ratings
100
The Place Promised in Our Early DaysRated ★ 4.0
Babylon A.D.Rated ★ 3.0
Battle for the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Escape from the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Beneath the Planet of the ApesRated ★ 5.0
Doomsday BookRated ★ 4.0
The HappeningRated ★ 4.0
The Day the Earth Stood StillRated ★ 5.0
SkylineRated ★ 4.0
GodzillaRated ★ 3.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
SolarisRated ★ 1.0
Æon FluxRated ★ 3.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0
Zathura: A Space AdventureRated ★ 3.0
Planet of the ApesRated ★ 5.0
Independence DayRated ★ 3.0
SurrogatesRated ★ 4.0
District B13Rated ★ 4.0
The TerminatorRated ★ 4.0