Movies
Ratings
50
DeparturesRated ★ 4.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 5.0
Fly Away HomeRated ★ 4.0
Roman HolidayRated ★ 5.0
RashomonRated ★ 3.0
The TerminalRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
The Prince of EgyptRated ★ 3.0
NanaRated ★ 3.0
A FamilyRated ★ 2.0
ShrekRated ★ 4.0
Coyote UglyRated ★ 3.0
Maundy ThursdayRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 3.0
The Hunchback of Notre DameRated ★ 3.0
Romeo + JulietRated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 4.0
LeonRated ★ 4.0
Christmas in AugustRated ★ 4.0