Movies
Ratings
420
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 4.5
The King of JokguRated ★ 2.0
RudderlessRated ★ 3.5
FrankRated ★ 4.0
Before MidnightRated ★ 4.0
CarolRated ★ 4.5
Gulliver's TravelsRated ★ 2.5
Memories of MatsukoRated ★ 3.0
The RevenantRated ★ 5.0
That Thing You Do!Rated ★ 4.0- WishRated ★ 3.0
Fight ClubRated ★ 4.5
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1Rated ★ 3.0
The Twilight Saga: EclipseRated ★ 3.0
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes BackRated ★ 4.5
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.5
Star Wars: Episode II - Attack of the ClonesRated ★ 4.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.5