Movies
Ratings
31
WhiplashRated ★ 4.5
MementoRated ★ 4.5
Ocean WavesRated ★ 5.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.5
Toy Story 4Rated ★ 4.0
Toy Story 3Rated ★ 4.0
OnceRated ★ 3.0
Seymour: An IntroductionRated ★ 3.5
Whisper of the HeartRated ★ 4.0
The Big ShortRated ★ 4.0
ZootopiaRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 3.5
Spider-Man: HomecomingRated ★ 3.0
La La LandRated ★ 5.0
The RevenantRated ★ 4.0
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
UpRated ★ 4.0
Fantastic Beasts and Where to Find ThemRated ★ 3.5
DunkirkRated ★ 4.0
The Lego MovieRated ★ 3.5