Movies
Ratings
179
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.5
The Big BlueRated ★ 4.0
Back to the Future Part IIIRated ★ 4.0
RockyRated ★ 3.0
Hedwig and the Angry InchRated ★ 4.5
Art Museum by the ZooRated ★ 4.0
Blade RunnerRated ★ 5.0
Star Wars: Episode II - Attack of the ClonesRated ★ 4.5
Bungee Jumping of Their OwnRated ★ 4.0
Star Wars: Episode III - Revenge of the SithRated ★ 4.5
As Good As It GetsRated ★ 4.5
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 5.0
Star Wars: Episode I - The Phantom MenaceRated ★ 4.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0
Ghost in the ShellRated ★ 5.0
One Fine Spring DayRated ★ 4.5
CloserRated ★ 4.0
The Girl Who Leapt Through TimeRated ★ 4.0
The GooniesRated ★ 4.0
Interview with the VampireRated ★ 3.5