Movies
Ratings
338 Burning ManRated ★ 4.0 Burning ManRated ★ 4.0
 The Jazz SingerRated ★ 3.5 The Jazz SingerRated ★ 3.5
 Pippi on the RunRated ★ 5.0 Pippi on the RunRated ★ 5.0
 Pippi Goes on BoardRated ★ 4.0 Pippi Goes on BoardRated ★ 4.0
 The Many Adventures of Winnie the PoohRated ★ 4.0 The Many Adventures of Winnie the PoohRated ★ 4.0
 Fantastic PlanetRated ★ 4.0 Fantastic PlanetRated ★ 4.0
 Lady and the TrampRated ★ 4.0 Lady and the TrampRated ★ 4.0
 Ben-HurRated ★ 4.0 Ben-HurRated ★ 4.0
 Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0 Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.0
 Let the Right One InRated ★ 3.5 Let the Right One InRated ★ 3.5
 Tazza: The High RollersRated ★ 4.0 Tazza: The High RollersRated ★ 4.0
 Bicycle ThievesRated ★ 4.5 Bicycle ThievesRated ★ 4.5
 Purple NoonRated ★ 4.0 Purple NoonRated ★ 4.0
 We Are FamilyRated ★ 3.5 We Are FamilyRated ★ 3.5
 He Even Has Your EyesRated ★ 3.0 He Even Has Your EyesRated ★ 3.0
 The PartyRated ★ 3.0 The PartyRated ★ 3.0
 White ChicksRated ★ 3.5 White ChicksRated ★ 3.5
 The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.5 The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 3.5
 The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0 The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
 Memories of MatsukoRated ★ 4.0 Memories of MatsukoRated ★ 4.0