Movies
Ratings
121
Love in the Big CityRated ★ 3.5
Chungking ExpressRated ★ 5.0
American BeautyRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.0
Bagdad CafeRated ★ 5.0
Bones & AllRated ★ 3.5
RomaRated ★ 5.0
In the Mood for LoveRated ★ 5.0
Groundhog DayRated ★ 3.0
The Florida ProjectRated ★ 5.0
I, Daniel BlakeRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 1.0
ParasiteRated ★ 4.0
Silver Linings PlaybookRated ★ 3.5
Escape from MogadishuRated ★ 3.0
Annie HallRated ★ 5.0
Crazy RomanceRated ★ 3.5
Being John MalkovichRated ★ 4.0
HuntRated ★ 1.5
Decision to LeaveRated ★ 5.0