Movies
Ratings
80
Deep ImpactRated ★ 3.5
La La LandRated ★ 5.0
Spy GameRated ★ 5.0
The Big ShortRated ★ 3.5
The PrestigeRated ★ 5.0
LooperRated ★ 4.5
Nameless GangsterRated ★ 4.5
Apollo 18Rated ★ 4.5
The RoadRated ★ 3.0
I Am LegendRated ★ 4.0
WaterworldRated ★ 4.0
DivergentRated ★ 2.5
Ex MachinaRated ★ 5.0
Bicentennial ManRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 4.5
The MartianRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.5
The ChaserRated ★ 4.5
Les MisérablesRated ★ 3.0