Movies
Ratings
181
CarolRated ★ 5.0
ChefRated ★ 5.0
Catch Me If You CanRated ★ 3.0
The Way HomeRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 4.0
Whisper of the HeartRated ★ 3.5
The Imitation GameRated ★ 5.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.5
The Lion KingRated ★ 4.5
Porco RossoRated ★ 5.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Castle in the SkyRated ★ 5.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 3.5
InterstellarRated ★ 5.0
August RushRated ★ 4.0
Confession of MurderRated ★ 3.5
Begin AgainRated ★ 5.0
Step Up 2: The StreetsRated ★ 3.0
GattacaRated ★ 4.5