Movies
Ratings
152
Closer to HeavenRated ★ 1.5
The Day After TomorrowRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 2.5
The IslandRated ★ 3.5
Cyrano AgencyRated ★ 2.5
200 Pounds BeautyRated ★ 2.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 2.5
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
The Man from NowhereRated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 5.0
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 5.0
Harry Potter and the Sorcerer s StoneRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
GravityRated ★ 5.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.0
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 5.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 5.0
A Tale of Two SistersRated ★ 2.0
ContactRated ★ 5.0