Movies
Ratings
121
Resident Evil: ApocalypseRated ★ 4.5
District B13Rated ★ 3.5
The DepartedRated ★ 4.5
Samurai X: Trust & Betrayal (Rurouni Kenshin)Rated ★ 4.5
Mission: ImpossibleRated ★ 5.0
Die Hard: With a VengeanceRated ★ 4.5
The Lost World: Jurassic ParkRated ★ 5.0
Nodame Cantabile: The Movie IRated ★ 4.5
X-Men: The Last StandRated ★ 5.0
X-MenRated ★ 5.0
Back to the Future Part IIIRated ★ 4.0
Deep ImpactRated ★ 3.5
Infernal AffairsRated ★ 4.5
The Big SwindleRated ★ 4.0
Enemy of the StateRated ★ 4.5
Resident EvilRated ★ 4.5
InterstellarRated ★ 4.0
Public EnemyRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.5
Saving Private RyanRated ★ 4.5