Movies
Ratings
157
WhiplashRated ★ 3.5
50/50Rated ★ 3.0
Memories of MatsukoRated ★ 3.5
Blue JasmineRated ★ 4.5
The Book ThiefRated ★ 3.5
AloneRated ★ 2.5
ExcisionRated ★ 4.0
The RiteRated ★ 4.0
The OrphanageRated ★ 4.0
Case 39Rated ★ 4.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.5
DoubtRated ★ 4.0
Heavenly ForestRated ★ 3.5
The MessengersRated ★ 2.0
Billy Elliot: The MusicalRated ★ 3.5
Extremely Loud & Incredibly CloseRated ★ 4.5
Fifty Shades of GreyRated ★ 3.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 2.5
TitanicRated ★ 4.0
Marvin's RoomRated ★ 4.0