Movies
Ratings
273
Batman BeginsRated ★ 5.0
The Gold RushRated ★ 3.0
Pulp FictionRated ★ 3.0
Se7enRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 2.0
The 400 BlowsRated ★ 2.0
AmadeusRated ★ 3.0
The StingRated ★ 3.0
The Lion KingRated ★ 4.0
Once Upon a Time in AmericaRated ★ 2.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
The PianistRated ★ 2.0
Requiem for a DreamRated ★ 3.0
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 3.0
Princess MononokeRated ★ 3.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 3.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 4.0
Les MisérablesRated ★ 3.0
Mission: ImpossibleRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 5.0