Movies
Ratings
232
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 5.0
Ode to My FatherRated ★ 4.0
Ocean's ThirteenRated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 4.5
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 5.0
A MillionRated ★ 2.5
The TuxedoRated ★ 2.5
NotoriousRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 5.0
Public EnemyRated ★ 4.0
OasisRated ★ 4.0
The Ides of MarchRated ★ 4.0
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black PearlRated ★ 4.0
Layer CakeRated ★ 4.0
Mystic RiverRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 3.0
Remember the TitansRated ★ 5.0
Painted FireRated ★ 4.0
Transparent: Tribute To A Sad GeniusRated ★ 3.0