Movies
Ratings
189
The HandmaidenRated ★ 4.0
FollowingRated ★ 3.5
Your Place or MineRated ★ 1.5
A Star Is BornRated ★ 2.5
ShutterRated ★ 2.0
The Cabin in the WoodsRated ★ 2.0
Good Will HuntingRated ★ 3.5
The Talented Mr. RipleyRated ★ 3.5
Don't BreatheRated ★ 2.5
Doctor ZhivagoRated ★ 2.5
The MediumRated ★ 3.0
Nymphomaniac: Vol. IRated ★ 3.0
The LobsterRated ★ 3.5
The MimicRated ★ 1.5
After My DeathRated ★ 2.5
OkjaRated ★ 3.5
Escape from PretoriaRated ★ 3.0
WantedRated ★ 3.5
Memento MoriRated ★ 2.5
GattacaRated ★ 3.5