Movies
Ratings
40
MasqueradeRated ★ 3.5
The Truman ShowRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 3.5
Roman HolidayRated ★ 4.0
Love LetterRated ★ 4.0
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 3.0
Before SunriseRated ★ 4.5
TitanicRated ★ 5.0
Modern TimesRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 4.5
Back to the FutureRated ★ 4.0
SopyonjeRated ★ 4.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.5
Free WillyRated ★ 4.0
The Day He ArrivesRated ★ 3.0
Scent of a WomanRated ★ 4.0
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
AmadeusRated ★ 4.0